léčba jizvy

domů   po akné   po císařském řezu   mast   hojení   laser   tejpování

 

Terapie jizvy pomocí tejpování

léčba jizvy tejpováníJizva může trápit každého a to ať na obličeji nebo třeba na těle. V případě, že pacient nechce přistoupit k léčbě invazivnější nebo se mu nechce platit dražší laser, je tu možnost tzv. korekce jizvy pomocí tejpování. Tejpování je speciální technika fyzioterapie, která ovlivňuje svaly, šlachy a fascie. Tejpováním lze ovlivnit také lymfatický systém a užívá se ke korekci jizvy. Jak vidíte, jde o metodu všestrannou a velice funkční. Může vám terapii jizvy velice usnadnit a zkrátit. Přesto všechno jde o metodu snadno dostupnou a finančně nenáročnou. Může se stát, že aktivní jizva se stane barierou v toku lymfy, což vede k hromadění toxinů v okolí jizvy a tím pádem i k prodlužování léčby.  Tím, že použijeme metodu tejpování, dosáhneme aktivace místního prokrvení a kožního lymfatického systému. Tyto procesy vedou k rychlejší lokální regeneraci jizvy a navíc zmírňují bolest. Tejp ponecháme na jizvě 3 – 5 dní, což pro nás znamená delší nepřetržitou terapii. Díky tejpování, bude mít pacient po aplikaci měkčí, poddajnější a plošší jizvu.

 

Kdy není vhodné tejpování jizvy

Tato technika se nehodí pokud máte hypertrofickou jizvu, což je jizva v podstatě chybná, kdy se díky přílišné tvorbě kolagenu nad jizvou vytvoří plastický útvar. Je podobná  jizvě keloidní, ale v detailech se liší. Dále se tejpování nehodí v případě, že jizva není ještě zhojená, kdy jsou na místě ještě stehy nebo místní sekrece. Kontraindikací může být také například diabetes, to už záleží na posouzení terapeuta.

Tejpování je jedna z nejúčinnějších preventivních metod, do jisté míry může ovlivnit i starší jizvu, ale hodí se spíše pro jizvy mladé, čerstvé. Jak na to, vám ukáže fyzioterapeut, který se specializuje také na tejpování. Není to těžké, po první instruktáži, se naučíte lepit si jizvu samostatně.

 

© 2014 Léčba jizvy tejpování