domů   po akné   po císařském řezu   mast   hojení   laser   tejpování

 

odstranění jizev laserem

Painless Low Level Laser TheraOdstranění jizev laserem spadá pod tzv. konzervativní způsoby léčby jizvy. Konzervativní proto, že není potřeba komplikovaného zásahu do integrity vašeho těla, ale přesto fungují, navíc jsou šetrnější k organismu. Nepříjemná jizva se může objevit více méně kdekoliv – na obličeji či krku, v dekoltu, na rukou nebo třeba na břiše. Ať jde o jizvu keloidní čili plastickou a vystouplou nebo o jizvu hypotrofickou, která je naopak jakoby vpadlá do pokožky, hypotrofická jizva se často objevuje například po akné. Jak již bylo řečeno, laser spadá do léčby konzervativní neboli neinvazivní a s takovouto léčbou, by se mělo začít nejpozději do jednoho roku od vzniku jizvy. Jestliže přistoupíte k odstranění jizvy později, může se stát, že nedocílíte kýženého efektu. Jizva se vyhladí a zmenší, ale s největší pravděpodobností nezmizí.

Laserů k odstranění jizvy existuje několik. Jedním typem je tzv. cévní laser, který je vhodný jak na jizvy keloidní, hypotrofické tak i červené jizvy. Funguje na principu svaření malých cévek prokrvujících jizvu dohromady a na základě toho, se jizva stáhne a vybledne. Cévní laser je řízen počítačem a jeho postup je velmi precizní. Dalším typem laseru je erbiový laser, který jizvu zbrousí, tento laser je invazivnějšího charakteru než laser cévní. Aplikace trvá několik minut a nakonec vzniká stroupek, který později sám odpadne. Tento typ laseru lze využít i ve světě kosmetiky, kdy se za jeho pomocí provádí omlazení pokožky.

 

před terapií laserem se poraďte s odborníkem

Jestliže se rozhodnete pro terapii laserem, ale nejste si jisti, že jste vhodným kandidátem na tento zákrok, není nic jednoduššího než jít na konzultaci k odborníkovi. Ten vyhodnotí situaci nejlépe a naordinuje vám určitý počet terapií. V případě, že je jizva rozsáhlá, může se stát, že budete laser potřebovat více krát. V případě, že máte pocit, že máte zvýšenou citlivost na bolest, můžete si sami zažádat o lokální anestesii, ale v případě, že se jedná o velké jizvy, s největší pravděpodobností vám anestesie v podobě injekce nebo znecitlivujícího krému, bude nabídnuta.

Po aplikaci laseru se pohledu do zrcadla neděste, je normální mít zarudlou pokožku na místech aplikace, tento vedlejší efekt se za pár dní vytratí. Zaregistrovat můžete také menší ranky, na kterých se utvoří stroupek a později se sám sloupne. Co se týče péče po terapii, doporučuje se nasadit krém s vysokým faktorem a mazat postižená místa hojivou mastí. Výsledky laserového zákroku budou zřejmé v průběhu několika týdnů, jizva bude mizet postupně, určitě nečekejte, že se druhý den vzbudíte bez jizvy.

Odstranění jizev laserem je jedna z nejšetrnějších metod vůbec. Nemusíte se bát vedlejších účinků (pouze v případě alergie na některou ze znecitlivujících látek) a efekt je zřejmý za pár týdnů.

 

 © 2014 Léčba jizvy laserem